Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Akcja w Osieku

Data publikacji: 2018-07-25, Data modyfikacji: 2018-08-07
A A AWydrukDrukuj  
 
Ewakuacja i udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym oraz ugaszenie pożaru, to główne zadania postawione przed strażakami wezwanymi na ćwiczenia do Osieka. W środę 25 lipca 2018 r. o godz. 9.33 dyżurny operacyjny Komendy Powiatowej PSP w Rawiczu otrzymał sygnał z systemu sygnalizacji pożaru o wystąpieniu zagrożenia  w obiekcie rekreacyjno – hotelowym w miejscowości Osiek. Na miejsce skierowano łącznie siedem zastępów, zarówno z okolicznych ochotniczych straży pożarnych, jak i Państwowej Straży Pożarnej. Strażacy po uprzednim wyłączeniu dopływu prądu do budynku przystąpili do poszukiwania dwóch pracownic, kóre same nie zdążyły się ewakuować. Obie panie w krótkich odstępach czasu zostały odnalezione w gęstym dymie na drugiej kondygnacji budynku. Natychmiast wyniesiono je na świeże powietrze i udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy. Równolegle prowadzono działania gaśnicze. Ćwiczenia zostały zorganizowane po to, aby umożliwić strażakom zapoznanie się z nowym obiektem użyteczności publicznej, który niedawno został oddany do użytku. Szczególną uwagę zwrócono na elementy jego operacyjnego zabezpieczenia, a więc na przebieg drogi pożarowej, lokalizację najbliższych hydrantów, przeciwpożarowego wyłącznika prądu, głównego kurka instalacji gazowej, a także na rozkład pomieszczeń, dróg i wyjść ewakuacyjnych. W ćwiczeniach wzięły udział trzy zastępy strażaków z Komendy Powiatowej PSP w Rawiczu, w tym specjalny wóz z podnośnikiem hydraulicznym oraz Ochotnicze Straże pożarne w Pakosławiu, Chojnie, Sowach i Szkaradowie. Opracowanie i zdjęcia: mł.bryg.Krzysztof Skrzypczak, oficer prasowy komendanta powiatowego PSP        

Pełna treść wiadomości na: rawicz.psp.wlkp.pl/?p=2354
rawicz.psp.wlkp.pl, Źródło artykułu: rawicz.psp.wlkp.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  rawicki

  Powiat rawicki – najmniejszy pod względem powierzchni w województwie wielkopolskim. Powiat rawicki powstał na mocy ustawy administracyjnej z 1999 roku. Siedzibą powiatu, a tym samym jego władz jest Rawicz. Powiat obejmuje gminy: Bojanowo, Jutrosin, Miejska Górka, Rawicz, Pakosław. Powierzchnię 553 km² zamieszkuje ludność w liczbie 60 tys.

  Atuty regionu to bez wątpienia liczne zabytki i tereny rekreacyjne. Tutejsi mieszkańcy są wyjątkowo gościnni, ważna jest dla nich tradycja przodków. Ważną pozycje na gospodarczej mapie Wielkopolski powiat zawdzięcza zagranicznym inwestycjom m.in. w przemysł papierniczy i motoryzacyjny.

  Do stolicy powiatu można dojechać drogą krajową nr 36 i wojewódzką 434.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola