Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ćwiczenia "Halin`2018"

Data publikacji: 2018-07-06, Data modyfikacji: 2018-08-07
A A AWydrukDrukuj  
 
Walka z „dużym” pożarem lasu – takie nie lada wyzwanie zostało postawione przed strażakami z dwóch powiatów: rawickiego i milickiego. Ćwiczenia, w których uczestniczyło 20 zastępów, zarówno Państwowej Straży Pożarnej jak i Ochotniczych Straży Pożarnych z sąsiadujących ze sobą powiatów odbyły się w piątek, 29 czerwca 2018r. na terenie leśnictwa Halin.   Rozpoczęły się zbiórką wszystkich ćwiczących w „punkcie przyjęcia sił i środków” wyznaczonym na parkingu, na terenie „Zalewu Pakosław”. Tam przedstawiono główne założenia i cele tego przedsięwzięcia, a następnie przystąpiono do praktycznej realizacji zadań. Wszyscy pracowali na to, aby opanować i ugasić pożar, który objął powierzchnię 15 ha. Podczas, gdy jedne zastępy „gasiły” pożar, inne w tym czasie dowoziły im wodę pobieraną z punktu czerpania, utworzonym na rzece Orla. Ostatecznie zaś zapadła decyzja, aby zbudować magistralę wodną o długości 1000 m, którą woda z Orli tłoczona była bezpośrednio w pobliże pożaru. Jak wiadomo, istotnym obszarem, mającym zdecydowany wpływ na sprawność prowadzonych działań, jest łączność pomiędzy wszystkimi uczestnikami akcji. W tej właśnie materii wsparcia udzieliła Komenda Wojewódzka PSP w Poznaniu delegując na ćwiczenia specjalny samochód, dzięki któremu kierujący działaniami bez najmniejszych problemów mógł wydawać polecenia podległym dowódcom, koordynować działania, a także wymieniać informacje ze stanowiskiem kierowania komendanta powiatowego i współpracować ze współdziałającymi służbami. Zajęcia praktyczne poprzedzone były ćwiczeniami aplikacyjnymi, podczas których sztab, składający się ze strażaków, policjantów, leśników oraz przedstawicieli zespołów zarządzania kryzysowego szczebla powiatowego i gminnego z Pakosławia, wypracowywał koncepcję działań z uwzględnieniem różnego rodzaju utrudnień i problemów mogących pojawić się  w rzeczywistości. Opracowanie: kpt. D.Gorwa, mł.bryg.K.Skrzypczak Zdjęcia: st. kpt.H.Szymczak, mł.bryg.K.Skrzypczak

Pełna treść wiadomości na: rawicz.psp.wlkp.pl/?p=2282
rawicz.psp.wlkp.pl, Źródło artykułu: rawicz.psp.wlkp.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  rawicki

  Powiat rawicki – najmniejszy pod względem powierzchni w województwie wielkopolskim. Powiat rawicki powstał na mocy ustawy administracyjnej z 1999 roku. Siedzibą powiatu, a tym samym jego władz jest Rawicz. Powiat obejmuje gminy: Bojanowo, Jutrosin, Miejska Górka, Rawicz, Pakosław. Powierzchnię 553 km² zamieszkuje ludność w liczbie 60 tys.

  Atuty regionu to bez wątpienia liczne zabytki i tereny rekreacyjne. Tutejsi mieszkańcy są wyjątkowo gościnni, ważna jest dla nich tradycja przodków. Ważną pozycje na gospodarczej mapie Wielkopolski powiat zawdzięcza zagranicznym inwestycjom m.in. w przemysł papierniczy i motoryzacyjny.

  Do stolicy powiatu można dojechać drogą krajową nr 36 i wojewódzką 434.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola