Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Gazy - zagrożenia

Data publikacji: 2018-11-01, Data modyfikacji: 2018-11-01
A A AWydrukDrukuj  
 
Strażacy z powiatu rawickiego po raz kolejny w tym roku doskonalili swoją wiedzę i umiejętności. Tym razem tematem przewodnim były zagrożenia związane z przesyłem gazu ziemnego. W ćwiczeniach pod kryptonimem „GAZY 2018” wzięło udział 10 zastępów. Dwuetapowe ćwiczenia przeprowadzono w czwartkowe popołudnie i wieczór, 25 października 2018 r. Najpierw w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Rawiczu odbyła się część teoretyczna, podczas której zapoznano uczestników m.in. z trasami przebiegu i rodzajem gazociągów, a także omówiono potencjalne zagrożenia związane z występowaniem infrastruktury gazowej oraz sposoby postępowania na wypadek jej awarii. Wypadki związane z uszkodzeniami gazociągów odnotowujemy także na terenie naszego powiatu. Najczęściej dochodzi do nich na skutek niezachowania ostrożności podczas prowadzenia prac ziemnych. W przeszłości tego typu zdarzenia miały miejsce m.in.  w Miejskiej Górce, Konarach, Pakosławiu i Rawiczu. Na szczęście nie miały one rozmiarów i skutków podobnych do tych, które zaistniały w Jankowie Przygodzkim czy też w Murowanej Goślinie. Krótka analiza właśnie tych dwóch wielkopolskich katastrof znalazła się w programie zagadnień do przedstawienia podczas szkolenia. Praktyczna część ćwiczeń odbyła się w podrawickim Sierakowie, gdzie na jednym z tamtejszych akwenów utworzono punkt czerpania wody, którego zadaniem było zapewnienie wystarczającej ilości wody dla zastępów, które prowadziły symulowane działania związane z gaszeniem pożaru wywołanym na skutek uszkodzeniem gazociągu. Główne cele jakie starano się osiągnąć podczas części praktycznej to doskonalenie takich elementów jak: współpraca zastępów działających w sile kompanii, łączność radiowa  oraz organizacja zaopatrzenia wodnego na potrzeby działań gaśniczych. Manewry, w których uczestniczyły trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej oraz strażacy – ochotnicy z Bojanowa, Izbic, Jutrosina, Konar, Pakosławia, Sarnowy i Sobiałkowa, utrudniały padający deszcz oraz panująca ciemność. Opracowanie: KP PSP w Rawiczu Zdjęcia: archiwum KP PSP w Rawiczu  

Pełna treść wiadomości na: rawicz.psp.wlkp.pl/?p=2482
rawicz.psp.wlkp.pl, Źródło artykułu: rawicz.psp.wlkp.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  rawicki

  Powiat rawicki – najmniejszy pod względem powierzchni w województwie wielkopolskim. Powiat rawicki powstał na mocy ustawy administracyjnej z 1999 roku. Siedzibą powiatu, a tym samym jego władz jest Rawicz. Powiat obejmuje gminy: Bojanowo, Jutrosin, Miejska Górka, Rawicz, Pakosław. Powierzchnię 553 km² zamieszkuje ludność w liczbie 60 tys.

  Atuty regionu to bez wątpienia liczne zabytki i tereny rekreacyjne. Tutejsi mieszkańcy są wyjątkowo gościnni, ważna jest dla nich tradycja przodków. Ważną pozycje na gospodarczej mapie Wielkopolski powiat zawdzięcza zagranicznym inwestycjom m.in. w przemysł papierniczy i motoryzacyjny.

  Do stolicy powiatu można dojechać drogą krajową nr 36 i wojewódzką 434.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola