Belka
Niedziela, 18 Listopada 2018   imieniny: Aniela, Klaudyna, Roman
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Łącz przyjemne z pożytecznym: zagraj w grę, pomóż ekonomistom!

Data publikacji: 2017-08-22, Data modyfikacji: 2017-08-29
A A AWydrukDrukuj  
 
Łącz przyjemne z pożytecznym: zagraj w grę, pomóż ekonomistom!
Granie w gry na komórce nie musi być bezproduktywne. A eksperymenty naukowe nie muszą mieć tradycyjnej formy. Ekonomiści z amerykańskiej uczelni - w tym Polak - opracowali grę na smartfon - Blues and Reds - dzięki której zdobywają informację o tym, jak podejmuje się decyzje.

Konrad Grabiszewski jest profesorem ekonomii na University of Miami (USA). "Razem z kolegą z wydziału - Alexem Horensteinem - stworzyliśmy pierwszy na świece >>mobile experiment<<" - opisuje PAP badacz. Wyjaśnia, że chodzi o grę na smartfony (systemy iOS i Android), która jest dla nich źródłem danych do badań naukowych.

W grze "Blues and Reds" gracze mają do pokonania 58 poziomów. Każdy poziom to osobne zadanie. Gracz na zmianę z komputerem wybierają drogę dla pojazdu kosmicznego (RoboToken). Gracz dąży do tego, żeby w ostatnim ruchu pojazd wylądował na niebieskim polu, a komputer - chce zakończyć na czerwonym. Chodzi o to, żeby pokonać przeciwnika.

"Co nas interesuje z naukowego punktu widzenia? Dla nas najważniejsze jest to, ilu graczy jest w stanie przejść poszczególne poziomy. Ma to istotne znaczenie dla zrozumienia, jak ludzie postrzegają i rozwiązują problemy strategiczne" - deklarują badacze. Projekt ma rzucić nowe światło na teorię gier. I pozwoli rozwinąć coraz dokładniejsze teorie związane z zachowaniami podczas interakcji.

"Opracowaliśmy Blues and Reds, żeby lepiej zrozumieć, które zadania interaktywne ludzie są w stanie rozwiązać i aby odkryć, co sprawia, że jedne problemy są dla nich trudniejsze niż inne" - piszą badacze o swoim projekcie.

Zwracają uwagę, że warto w naukach społecznych korzystać z nowych możliwości, jakie dają urządzenia mobilne. Podkreślają, że dzięki nowym technologiom można np. prowadzić lepsze eksperymenty i docierać - potencjalnie - do milionów odbiorców. A dzięki temu uzyskiwać bardziej reprezentatywne wyniki.

Gra "Blues and Reds" jest całkowicie bezpłatna i nie ma w niej reklam. 

Źródło: http://www.naukawpolsce.pap.pl/

informator-lokalny.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  rawicki

  Powiat rawicki – najmniejszy pod względem powierzchni w województwie wielkopolskim. Powiat rawicki powstał na mocy ustawy administracyjnej z 1999 roku. Siedzibą powiatu, a tym samym jego władz jest Rawicz. Powiat obejmuje gminy: Bojanowo, Jutrosin, Miejska Górka, Rawicz, Pakosław. Powierzchnię 553 km² zamieszkuje ludność w liczbie 60 tys.

  Atuty regionu to bez wątpienia liczne zabytki i tereny rekreacyjne. Tutejsi mieszkańcy są wyjątkowo gościnni, ważna jest dla nich tradycja przodków. Ważną pozycje na gospodarczej mapie Wielkopolski powiat zawdzięcza zagranicznym inwestycjom m.in. w przemysł papierniczy i motoryzacyjny.

  Do stolicy powiatu można dojechać drogą krajową nr 36 i wojewódzką 434.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola