Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Powitani w szeregach PSP

Data publikacji: 2018-11-24, Data modyfikacji: 2018-11-24
A A AWydrukDrukuj  
 
Trzej najmłodsi stażem rawiccy strażacy zostali oficjalnie powitani w szeregach Państwowej Straży Pożarnej. Wcześniej złożyli uroczyste Ślubowanie na sztandar Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej. W piątek 23 listopada 2018 r. punktualnie o godz. 8.00 w świetlicy Komendy Powiatowej PSP w Rawiczu rozpoczęła się uroczysta zbiórka, podczas której strażacy Jakub Klima, Michał Stećko i Adam Płócieniczak, w obecności przełożonych i kolegów złożyli ślubowanie. Przyjął je st. kpt. Piotr Kucharski, komendant powiatowy PSP. On też oficjalnie powitał najmłodszych strażaków w szeregach Państwowej Straży Pożarnej. Aktualnie str. Klima pobiera naukę w Szkole Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy, uczestnicząc w szkoleniu podstawowym w zawodzie strażak. Jest już po tzw. „bloku podstawowym”,      który dał mu przepustkę do rozpoczęcia kolejnego etapu szkolenia – trzymiesięcznych praktyk zawodowych w macierzystej jednostce ratowniczo – gaśniczej. Po nich rozpocznie ostatni cykl zdobywania wiedzy i umiejętności, który potrwa do początku kwietnia przyszłego roku. Identyczną, siedmiomiesięczną ścieżkę szkoleniową rozpoczną już w najbliższy poniedziałek w Bolechowie, w tamtejszym Ośrodku Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu, dwaj pozostali adepci. Opracowanie i zdjęcia: mł.bryg.Krzysztof Skrzypczak, oficer prasowy komendanta powiatowego PSP

Pełna treść wiadomości na: rawicz.psp.wlkp.pl/?p=2567
rawicz.psp.wlkp.pl, Źródło artykułu: rawicz.psp.wlkp.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   




  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  rawicki

  Powiat rawicki – najmniejszy pod względem powierzchni w województwie wielkopolskim. Powiat rawicki powstał na mocy ustawy administracyjnej z 1999 roku. Siedzibą powiatu, a tym samym jego władz jest Rawicz. Powiat obejmuje gminy: Bojanowo, Jutrosin, Miejska Górka, Rawicz, Pakosław. Powierzchnię 553 km² zamieszkuje ludność w liczbie 60 tys.

  Atuty regionu to bez wątpienia liczne zabytki i tereny rekreacyjne. Tutejsi mieszkańcy są wyjątkowo gościnni, ważna jest dla nich tradycja przodków. Ważną pozycje na gospodarczej mapie Wielkopolski powiat zawdzięcza zagranicznym inwestycjom m.in. w przemysł papierniczy i motoryzacyjny.

  Do stolicy powiatu można dojechać drogą krajową nr 36 i wojewódzką 434.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola