Belka
Piątek, 18 Stycznia 2019   imieniny: Piotr, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ratownicy się szkolą

Data publikacji: 2019-01-12, Data modyfikacji: 2019-01-13
A A AWydrukDrukuj  
 
Osiemdziesięciu strażaków – ochotników rozpoczęło szkolenie z zakresu udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. Zajęcia odbywają się w Komendzie Powiatowej PSP w Rawiczu. Weekendy zazwyczaj przeznaczamy na odpoczynek, relaks czy też na spędzanie wolnego czasu w towarzystwie najbliższych. Zupełnie inaczej kilka styczniowych i lutowych weekendowych dni spożytkuje liczna rzesza druhów z ochotniczych straży pożarnych w powiecie rawickim. To za sprawą zainaugurowanego w piątek 11 stycznia 2019 r. „kursu medycznego”. Część z nich przygotowuje się do kolejnego egzaminu potwierdzającego posiadanie wiedzy i umiejętności w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy, pozostali natomiast, zasad udzielania pomocy osobom poszkodowanym uczą się od podstaw. Dwa pierwsze dni przeznaczone były na teorię, kolejne będą obfitować w zajęcia praktyczne. Wiedza kursantów zweryfikowana zostanie podczas egzaminu państwowego. Wszystkim życzymy wytrwałości i bezproblemowego uzyskania tytułu „Ratownik”. Opracowanie i zdjęcia: mł.bryg.Krzysztof Skrzypczak, oficer prasowy komendanta powiatowego PSP    

Pełna treść wiadomości na: rawicz.psp.wlkp.pl/?p=2834
rawicz.psp.wlkp.pl, Źródło artykułu: rawicz.psp.wlkp.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  rawicki

  Powiat rawicki – najmniejszy pod względem powierzchni w województwie wielkopolskim. Powiat rawicki powstał na mocy ustawy administracyjnej z 1999 roku. Siedzibą powiatu, a tym samym jego władz jest Rawicz. Powiat obejmuje gminy: Bojanowo, Jutrosin, Miejska Górka, Rawicz, Pakosław. Powierzchnię 553 km² zamieszkuje ludność w liczbie 60 tys.

  Atuty regionu to bez wątpienia liczne zabytki i tereny rekreacyjne. Tutejsi mieszkańcy są wyjątkowo gościnni, ważna jest dla nich tradycja przodków. Ważną pozycje na gospodarczej mapie Wielkopolski powiat zawdzięcza zagranicznym inwestycjom m.in. w przemysł papierniczy i motoryzacyjny.

  Do stolicy powiatu można dojechać drogą krajową nr 36 i wojewódzką 434.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola