Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zawody sprawnościowe OSP KSRG

Data publikacji: 2018-09-20, Data modyfikacji: 2018-09-22
A A AWydrukDrukuj  
 
Strażacy – ochotnicy z Sobiałkowa (gm. Miejska Górka), Sarnowy (gm. Rawicz) i Bojanowa to zwycięzcy VIII Powiatowych Zawodów Sprawnościowych OSP włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Ósma edycja, zainaugurowanej w roku 2007 imprezy, miała miejsce w niedzielę 16 września 2018 r. na stadionie Klubu Sportowego „Sparta” w Miejskiej Górce. Do rywalizacji w trzech konkurencjach sprawnościowych przystąpiło osiem drużyn, reprezentujących Ochotnicze Straże Pożarne włączone do KSRG. Różnią się one diametralnie od tych, które obowiązują podczas tradycyjnych zawodów sportowo – pożarniczych. Tutaj w użyciu są pilarki do drewna, przecinarki do betonu i stali, wykorzystywany jest sprzęt do ratownictwa medycznego, drabina i ubrania żaroochronne. Zawodnicy mają styczność z „żywym” ogniem, a publiczność na własne oczy może zobaczyć autentyczne gaszenie ognia. Regulamin zawodów przewiduje trzy konkurencje, z których jedna dot. udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, kolejna polega na ewakuacji rannego kierowcy z wraku pojazdu uczestniczącego w wypadku, a efektem końcowym ostatniej jest ugaszenie płonącej cieczy przy użyciu piany gaśniczej oraz strącenie strumieniem wody „płomyków” zainstalowanych na specjalnej kontsrukcji. To zadania wykonuje strażak zajmujący stanowisko gaśnicze na wierzchołku drabiny przystawnej. Po zsumowaniu wyników poszczególnych konkurencji okazało się, że największą ilość punktów zdobył zastęp OSP Sobiałkowo, na drugim miejscu uplasowali się druhowie z Sarnowy, a najniższy stopień podium wywalczyli strażacy z Bojanowa. Zwycięskie drużyny otrzymały puchary i czeki okolicznościowe z przeznaczeniem na zakup sprzętu ratowniczego. Opracowanie: KP PSP w Rawiczu Zdjęcia: archiwum KP PSP w Rawiczu    

Pełna treść wiadomości na: rawicz.psp.wlkp.pl/?p=2431
rawicz.psp.wlkp.pl, Źródło artykułu: rawicz.psp.wlkp.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  rawicki

  Powiat rawicki – najmniejszy pod względem powierzchni w województwie wielkopolskim. Powiat rawicki powstał na mocy ustawy administracyjnej z 1999 roku. Siedzibą powiatu, a tym samym jego władz jest Rawicz. Powiat obejmuje gminy: Bojanowo, Jutrosin, Miejska Górka, Rawicz, Pakosław. Powierzchnię 553 km² zamieszkuje ludność w liczbie 60 tys.

  Atuty regionu to bez wątpienia liczne zabytki i tereny rekreacyjne. Tutejsi mieszkańcy są wyjątkowo gościnni, ważna jest dla nich tradycja przodków. Ważną pozycje na gospodarczej mapie Wielkopolski powiat zawdzięcza zagranicznym inwestycjom m.in. w przemysł papierniczy i motoryzacyjny.

  Do stolicy powiatu można dojechać drogą krajową nr 36 i wojewódzką 434.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola