Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Narada przed zimą

Data publikacji: 2018-11-15, Data modyfikacji: 2018-11-16
A A AWydrukDrukuj  
 
Strażacy, przedstawiciele zarządców dróg oraz lokalnych samorządów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i zarządzanie kryzysowe, uczestniczyli w spotkaniu dot. przygotowań do reagowania podczas zimy. Naradę rozpoczęto zajęciami edukacyjno – informacyjnymi przeprowadzonymi w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”. W ich ramach omówiono zagrożenia pożarowe nasilające się w okresie jesienno – zimowym, a także zwrócono uwagę na właściwą eksploatację urządzeń i instalacji grzewczych. Poruszono również kwestie dot. zagrożeń wynikających z wystąpienia tlenku węgla.  W dalszej części omówiono sprawy dotyczące m.in.: transportu i dostarczania środków   do życia dla ludności w warunkach braku przejezdności szlaków drogowych i kolejowych, zapewnienia zasilania w energię elektryczną ważnych obiektów lub obiektów, w których brak energii elektrycznej może skutkować zagrożeniem życia i zdrowia, organizacji czasowego zakwaterowania ewakuowanej ludności, przygotowania i dostarczania gorących napojów oraz posiłków osobom uwięzionym w samochodach lub pociągach.   Omówiono też możliwości oraz zasady wykorzystania specjalistycznego sprzętu będącego  w dyspozycji zarządców dróg (pługi, pługo-piaskarki) do wsparcia działań ratowniczych w zakresie dotarcia do osób będących w stanie nagłego zagrożenia życia w sytuacji nieprzejezdności szlaków komunikacyjnych lub miejsc trudno dostępnych w warunkach zimowych. Na zakończenie narady zaprezentowano sprzęt i urządzenia będące na wyposażeniu tut. komendy, które mogą zostać wykorzystane do działań w okresie zimowym (namioty, nagrzewnice, agregaty prądotwórcze, itd.) Opracowanie i zdjęcia: mł.bryg.Krzysztof Skrzypczak, oficer prasowy komendanta powiatowego PSP

Pełna treść wiadomości na: rawicz.psp.wlkp.pl/?p=2504
rawicz.psp.wlkp.pl, Źródło artykułu: rawicz.psp.wlkp.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  rawicki

  Powiat rawicki – najmniejszy pod względem powierzchni w województwie wielkopolskim. Powiat rawicki powstał na mocy ustawy administracyjnej z 1999 roku. Siedzibą powiatu, a tym samym jego władz jest Rawicz. Powiat obejmuje gminy: Bojanowo, Jutrosin, Miejska Górka, Rawicz, Pakosław. Powierzchnię 553 km² zamieszkuje ludność w liczbie 60 tys.

  Atuty regionu to bez wątpienia liczne zabytki i tereny rekreacyjne. Tutejsi mieszkańcy są wyjątkowo gościnni, ważna jest dla nich tradycja przodków. Ważną pozycje na gospodarczej mapie Wielkopolski powiat zawdzięcza zagranicznym inwestycjom m.in. w przemysł papierniczy i motoryzacyjny.

  Do stolicy powiatu można dojechać drogą krajową nr 36 i wojewódzką 434.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola