Belka
Czwartek, 18 Października 2018   imieniny: Juliana, Lukasza, Bogumiła
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

ARiMR: Rozpoczęła się wypłata zaliczek dla...

Data dodania: 2018-10-16
We wtorek 16 października Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) rozpoczęła wypłatę zaliczek na poczet płatności bezpośrednich i innych płatnoś... więcej »
 
 

Wyróżniono 5 obiektów agroturystycznych z naszego...

Data dodania: 2018-10-15
3 października w Kaliszu odbyła się gala wręczenia nagród w zakończonej właśnie 12 edycji Konkurs na najlepszy obiekt turystyki na terenach wiejskich województwa w... więcej »
 
 

Wielkopolscy studenci nie radzą sobie z finansami,...

Data dodania: 2018-10-12
Łatwo jest rozpocząć studia, ale nie każdy młody człowiek później jest w stanie się utrzymać i płacić regularnie czesne. Długi wielkopolskich stu... więcej »
 
 

Czujka na straży

Data dodania: 2018-10-12
„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”, to ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mie... więcej »
 
 

KOBYLIN: Pasowanie pierwszoklasistów w SP w...

Data dodania: 2018-10-11
W środę 3 października w Szkole Podstawowej w Smolicach odbyła się tradycyjna uroczystość pasowania na pierwszoklasistę najmłodszych uczniów. W uroczystośc... więcej »
 
 

DK15: Groźny wypadek z udziałem krotoszynian pod...

Data dodania: 2018-10-10
We wtorek 9 października w godzinach popołudniowych doszło do groźnego wypadku na drodze krajowej nr 15 między Stawcem a Dziadkowem k. Milicza. Zderzyły się dwa samochody osobow... więcej »
 
 

Wkrótce otwarcie linii nr 281. Pod Zdunami i...

Data dodania: 2018-10-10
Na kilka tygodni przed otwarciem zmodernizowanej linii kolejowej nr 281 Krotoszyn–Wrocław większość ostatnich prac została przeniesiona na odcinek Zduny–Milicz. Firma ZRK DOM ... więcej »
 
 

KOBYLIN: Festiwal pieśni ludowej, biesiadnej i...

Data dodania: 2018-10-09
W sobotę 6 października w Kuklinowie w sali wiejskiej "Ostoja" odbył się przegląd zespołów ludowych, biesiadnych i patriotycznych "Muzykowanie naszą pasją". Wyst... więcej »
 
 

KOŹMIN WLKP.: Burmistrz po raz ostatni w kadencji...

Data dodania: 2018-10-09
W piątek 5 października w Urzędzie Miejskim w Koźminie Wlkp. burmistrz gminy Maciej Bratborski odbyła się ostatnia w tej kadencji narada z sołtysami. W związku z kończ... więcej »
 
 

KOBYLIN: Ruszyła budowa sieci kanalizacji...

Data dodania: 2018-10-08
W gminie Kobylin ruszyła budowa sieci kanalizacyjnej w Smolicach i Długołęce. To jedna z najważniejszych i najdroższych inwestycji w gminie, która realizowana będzie prze... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 55
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  rawicki

  Powiat rawicki – najmniejszy pod względem powierzchni w województwie wielkopolskim. Powiat rawicki powstał na mocy ustawy administracyjnej z 1999 roku. Siedzibą powiatu, a tym samym jego władz jest Rawicz. Powiat obejmuje gminy: Bojanowo, Jutrosin, Miejska Górka, Rawicz, Pakosław. Powierzchnię 553 km² zamieszkuje ludność w liczbie 60 tys.

  Atuty regionu to bez wątpienia liczne zabytki i tereny rekreacyjne. Tutejsi mieszkańcy są wyjątkowo gościnni, ważna jest dla nich tradycja przodków. Ważną pozycje na gospodarczej mapie Wielkopolski powiat zawdzięcza zagranicznym inwestycjom m.in. w przemysł papierniczy i motoryzacyjny.

  Do stolicy powiatu można dojechać drogą krajową nr 36 i wojewódzką 434.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola